Sturmanskie NE86-1855017

od 6500,00 PLN

Styl: klasyczny • Mechanizm: automatyczny • Kształt koperty: okrągły • Kolor tarczy: beżowy • Kolor paska: brązowy • Wodoszczelność: 5 ATM • Funkcje: wodoszczelność

Limitacja - tylko 190 sztuk! Pierwszy polak w kosmosie. Generał pilot - Mirosław Hermaszewski.


Początek firmy Szturmańskie datuje się na 1949 rok. Przez pierwsze lata swej działalności producent produkowała zegarki tylko i wyłącznie dla wojska i właśnie dzięki temu zegarki tej producenta uzyskały unikatowy status. Największą sławę Szturmanskie zyskały kiedy to Jurij Gagarin, jako pierwszy człowiek na świecie, poleciał w kosmos, a na nadgarstku asystował mu zegarek Sturmanskie. Od tego czasu czasomierze tej marki notorycznie towarzyszyły radzieckim kosmonautom w podróżach w kosmos. Aleksiej Leonow w zegarku Striela odbył podróż w orbitę okołoziemską, a Valeriy Poliakow w zegarku Okean pobił rekord jeśli chodzi o najdłuższe loty kosmiczne.

Zegarek męski STURMANSKIE NE86-1855017H to ukłon rosyjskiego producenta z okazji 40 lecia podróży kosmicznej naszego jedynego kosmonauty który był w kosmosie pana Generała Pilota- Mirosława Hermaszewskiego. Zegarek powstał przy obfitym udziale samego generała i powstał w limitowanej ilości 190 sztuk z czego pierwsze 3 sztuki trafiły w ręce kosmonauty.


Model SZTURMANSKIE NE86-1855017H wyekwipowany został w stanowczo konkretny mechanizm samoczynny z chronografem, stopsekundą i z możliwością ręcznego przykręcania. Japoński mechanizm Seiko NE86 łożyskowany jest na 34 kamieniach a rezerwa chodu wynosi do 45 godzin godzin. Mechanizm pracuje z częstotliwością 28800bph. Koperta stworzona z wysokiej jakości stali szlachetnej 316l zawieszona została na gustownym, skórzanym pasku. Na cyferblacie umieszczono 2 nieduże tarcze pełniące rolę stopera w formie chronografu a także datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca na godzinie 6. Tarczę na której umieszczono skale telemetru, a także tachometru kryje wytrzymałe na zarysowania wypukłe szkiełko szafirowe z warstwą antyrefleksyjną o niezwykłej przezroczystości.


Niewątpliwą zaletą zegarka SZTURMANSKIE NE86-1855017H jest jego unikatowa limitowana edycja. Na tarczy odszukamy napisy w języku polskim i podpis naszego kosmonauty. Na wysokości godziny dwunastej odnajdziemy polską odznakę pilota 1 klasy - tzw. Gapa która w lotnictwie polskim przyznawana jest tylko najkorzystniejszym pilotom juz od 1919 roku. Na stalowym dekielku wynajdziemy dane producenta i numer seryjny czasomierza. W centralnej części dekielka wyryto popiersie gen. Pilota Mirosława Hermaszewskiego. Wyjątkowa okazja nie tylko dla kolekcjonerów.

Zegarek męski STURMANSKIE NE86-1855017H jest fabrycznie nowy, dostarczany w nieszablonowym pudełku Szturmańskie - kapsule lądownika. Do zegarka dołączany jest także atest w formacie A4 ze znakami wodnymi, osobistym podpisem mężczyzny generała M. Hermaszewskiego oraz prawdziwymi pieczęciami poczty kosmicznej!

Jako jedyny salon w Polsce do zestawu dodajemy specjalne zdjęcie naszego kosmonauty z 1978 roku z jego podpisem złożonym własnoręcznie w trakcie przedpremierowego pokazu zegarka STURMANSKIE NE86-1855017H w Warszawie. Na dodatek dla pierwszego klienta, który zdecyduje się zakupić pamiątkowy model mamy książkę "ciężar nieważkości, opowieść pilota-kosmonauty" ze specjalną, odręczną dedykacją autora M. Hermaszewskiego.