Casio GA-100-1A2ER

od 404,00 PLN

Kolor tarczy: niebieski, czarny • Rodzaj paska: pasek z tworzywa sztucznego • Wodoszczelność: 20 ATM • Funkcje: wodoszczelność • Grubość koperty: 16 mm
Zegarek Męski Casio GA-100-1A2ER (GA-100-1A2ER) - pierwszym produktem, założonej poprzez Tadao Kashio w 1946 roku marki Kashio Seisakujo nie był ani kalkulator ani zegarek. Swoje pierwsze kroki na rynku marka rozpoczęła od produkcji Fajki Yubiwa, czyli urządzenia, które pozwalało dopalić papieros do samego końcu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a przedsiębiorstwo zarobiło na swój dalszy rozwój. Choć pomysł produkcji kalkulatorów zrodził się w głowie Tadao w 1949 roku to na pierwszy kalkulator Kashio Seisakujo musieliśmy poczekać aż do 1954 roku. W 1957 roku podjęto decyzję o zmianie nazwy marki na Casio Computer Co., Ltd. - dziś nie trzeba już jej nikomu pokazujeć. Firma poprzez lata prężnię się rozwijała, a swój pierwszy zegarek - Casiotron – wprowadziła na rynek w 1974 roku. Na swój najważniejszy towar w ofercie zegarków Casio kazało nam czekać aż do 1983 roku kiedy to na rynek został wprowadzony pierwszy model legendarnego teraz G-Shocka – niesamowicie wytrzymałego czasomierza, potrafiącego bez najmniejszych problemów przetrwać upadek z minimum 10 metrów.

Pomysłodawcą wstrząsoodpornego zegarka był inżynier Kikuo Ibe, który wraz z zespołem Team Tough odpowiadał także za jego stworzenie. Pierwszy model nosił nazwę DW-5000C i okazał się niesamowitym hitem na rynku amerykańskim. Pojawił się w reklamie telewizyjne, w której hokeiści używali go do gry zamiast krążka, a także w filmie Speed: Niebezpieczna szybkość, gdzie można go było zobaczyć na nadgarstku Keanu Reevsa. Pomimo ogromnej popularności w USA, w swoim ojczystym kraju G-Shock nie został dobrze przyjęty. Na całe szczęście kilka lat później sytuacja ta uległa zmianie.

GA-100-1A2ER to czasomierz akcentujący się sportowym charakterem i nieśmiertelnym designem. Wyprodukowany z wysokiej jakości tworzywa czarny pasek, czarno-niebieską tarczę, a także stworzoną z tworzywa kopertę w odcieniu czarnym. Genialnie pokazuje się na nadgarstku, a dzięki wodoszczelności 20ATM umożliwia pływanie i nurkowanie z akwalungiem. Tarcza jest połączeniem klasycznego analogowego wyświetlacza (indeksy oznaczające pełne godziny) z wyświetlaczem lcd, a zegarek jest napędzany poprzez niezwykle dokładny i bezawaryjny japoński mechanizm kwarcowy. Do dyspozycji użytkownika przystępny jest szereg zróżnicowanych funkcji, takich jak: alarm, czas światowy, datownik, podświetlenie, stoper, timer czy wieczny kalendarz.

Zegarki G-Shock to legenda wśród wytrzymałych czasomierzy. Służą nam od prawie 40 lat i cały czas są cenione przez fanów zegarków. nieśmiertelny wygląd, niesamowita wytrzymałość i komfort to słowa, które najlepiej je opisują. Absolutny klasyk.

Najważniejsze atrybuty:
  • Pasek wytworzony z wysokiej jakości tworzywa
  • Koperta wyprodukowana z wysokiej jakości tworzywa
  • dedykowany dla panów
Pozostałe informacje technologiczne:
  • styl: Sportowy
  • Kraj Producenta: Japonia
  • Grubość koperty: 16.90 mm
  • Oznakowanie tarczy: Indeksy + lcd
Gwarancja: 3 lata (za dopłatą możliwość przedłużenia o kolejne 3 lata co łącznie daje 6 lat gwarancji)